فایده آفتابگیر شیشه عقب ماشین

آیا از فایده آفتابگیر شیشه عقب ماشین باخبر هستید؟ شیشه عقب یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر خودرویی است که به راحتی نور خورشید را از خود عبور می‌دهد و باعث کاهش دید راننده می‌شود. برخی اوقات ممکن است نور خورشید از پشت بتابد و بازتاب آن درون آینه باعث کم شدن دید راننده شود. آفتابگیر مخصوص شیشه عقب برای جلوگیری از عبور نور به داخل خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توانند به میزان زیادی دید راننده را بهبود ببخشند. در ادامه به بررسی مزایای آفتابگیرهای مخصوص شیشه عقب و کاربردهای آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

آفتابگیر شیشه عقب ماشین در نمای کلی

در ابتدا بهتر است با هم به بررسی آفتابگیر شیشه عقب خودرو بپردازیم. یکی از مهم‌ترین لوازم جانبی خودروها، آفتابگیرهای شیشه عقب هستند. این آفتابگیرها درست پشت شیشه عقب نصب می‌شوند و اغلب به صورت کرکره‌ای یا قابل جابه‌جایی هستند و می‌توانند به میزان زیادی از ورود نور به داخل کابین خودرو جلوگیری کنند.

همچنین این محصولات قادر هستند بازتاب نور داخل آینه را هم به میزان زیادی خنثی کنند. این آفتابگیرها تا حد زیادی راحتی را برای شما و سرنشینانتان خودروتان به ارمغان خواهند آورد؛ بنابراین بهتر است در اولین فرصت اقدام به خرید آفتابگیر شیشه عقب کنید.

این محصولات دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از آن‌ها بر اساس جنس، کاربری، مدل خودرو و … دسته‌بندی می‌شوند. از این رو، شما می‌توانید بر اساس سلیقه و مدل خودروتان این آفتابگیرها را خریداری کنید. مزیت دیگر این محصولات این است که می‌توانند از گرم شدن قسمت عقب خودرو به میزان زیادی جلوگیری کنند و در فصول گرم سال نیاز شما را به کولر خودرو کاهش دهند و به این ترتیب، در میزان مصرف سوخت شما صرفه‌جویی کنند.

فایده آفتابگیر شیشه عقب ماشین
فایده آفتابگیر شیشه عقب ماشین خرید آفتابگیر شیشه عقب تبلیغاتی

بررسی مزایای آفتابگیر شیشه عقب ماشین

همان طور که می‌دانید، استفاده از آفتابگیرهای شیشه عقب درست مثل سایر آفتابگیرهای خودرو دارای مزایای متعددی است. این محصولات با ویژگی‌های منحصر به فردی که دارند، می‌توانند فضای مناسبی را برای سرنشینان و راننده خودرو ایجاد کنند.

اولین فایده آفتابگیر شیشه عقب ماشین جلوگیری از ورود بیش از حد نور خورشید به داخل خودرو و صندلی‌های عقب است. حتی این محصولات می‌توانند اشعه ماورای بنفش موجود در نور خورشید را فیلتر کنند و از این طریق، دمای داخل کابین را پایین نگه دارند. این موضوع باعث می‌شود که استفاده از کولر خودرو در فصل‌های گرم سال کاهش پیدا کند و در مصرف سوخت صرفه‌جویی شود.

از آنجایی که این آفتابگیرها از مواد باکیفیت و مقاوم ساخته می‎شوند و نور آفتاب نمی‌تواند از پارچه ضخیم آفتابگیر عبور کند، استفاده از این محصولات موجب می‎شود که تجهیزات داخل خودرو شما از خراب شدن و پوسیدگی به وسیله نور آفتاب در امان بمانند.

مسئله بعدی این است آفتابگیر ماشین قابلیت نصب و جابه‌جایی بسیار راحتی دارند و شما می‌توانید حتی در زمان توقف‌های کوتاه آن‌ها را روی شیشه عقب خود قرار دهید یا در زمان حرکت آن‌ها را از روی شیشه بردارید. در این بین، نوع کرکره‌ای این آفتابگیرها قابلیت دید بدون جابه‌جایی را برای شما فراهم می‌کند و می‌توانید بدون این که آفتابگیر را از روی شیشه بردارید، به راحتی به رانندگی خود بپردازید.

نگاهی به جنس آفتابگیر شیشه عقب خودرو

حال که به طور کامل با فایده آفتابگیر شیشه عقب ماشین آشنا شدید، بهتر است به بررسی جنس آن بپردازیم. اغلب آفتابگیرهای مخصوص شیشه عقب و آفتابگیر شیشه جلو دارای دو جنس پلاستیکی و پارچه‌های شمعی هستند. آفتابگیرهای پلاستیکی اغلب دارای طول عمر کمتری هستند و در اثر تماس مداوم با آفتاب زودتر خراب می‌شوند. همچنین این آفتابگیرها در هنگام تماس مستقیم با آفتاب نمی‌توانند به خوبی دمای داخل کابین خودرو را پایین نگه دارند. در این بین، مزیت آفتابگیرهای پلاستیکی قیمت پایین آن‌ها در مقایسه با انواع شمعی این محصولات است.

در مقابل، آفتابگیر تبلیغاتی ماشین دارای طول عمر مفید بیشتری هستند و در طول زمان کمتر دچار آسیب و خرابی می‌شوند.همچنین ضخامت پارچه این آفتابگیرها بیشتر است و همین مسئله باعث می‌شود تا نور آفتاب نتواند به داخل کابین نفوذ کند و دمای داخل کابین بالا نرود. همچنین آفتابگیرهای شمعی با وجود تماس دائمی با نور آفتاب کمتر دچار پوسیدگی می‌شوند و به این ترتیب، مبلغی که در برابر کیفیت این آفتابگیرها پرداخت می‌شود،  به خوبی جوابگوی مزایای آن‌ها خواهد بود.

بررسی مهم‌ترین کاربردهای آفتابگیر شیشه عقب

مسئله بعدی که می‌خواهیم پس از پرداختن به فایده آفتابگیر شیشه عقب ماشین  بررسی کنیم، کاربردهای این محصول است. در واقع، مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربردی که آفتابگیرها دارند، جلوگیری از ورود آفتاب به درون کابین و به دنبال آن، عدم افزایش دمای درون کابین است.

مسئله بعدی این است که از آنجایی که اغلب در قسمت عقب خودرو سالمندان، کودکان و … می‌نشینند، این افراد در برابر نور آفتاب حساس هستند و نباید به مدت طولانی در معرض نور شدید آفتاب باشند؛ بنابراین استفاده از آفتابگیرها در قسمت شیشه‌های عقب باعث ایجاد آسایش بیشتر برای این افراد می‌شود و دمای بخش پشتی خودرو بیش از اندازه بالا نمی‌رود.

کاربرد بعدی آفتابگیر شیشه عقب این است که از تجهیزات قسمت عقب خودرو از جمله طاقچه، بلندگوها، صندلی و … در مقابل نور خورشید محافظت می‌کند. نور آفتاب ممکن است باعث پوسیدگی کابل بلندگو، از بین رفتن رنگ طاقچه و حتی پوسیدن روکش صندلی‌ها شود. در مورد کاربرد دیگر این محصول می‌توان به حفظ حریم شخصی اشاره کرد. شما می‌توانید با استفاده از این آفتابگیر خودرو دید سایر افراد به داخل خودروتان را محدود کنید و حریم شخصی‌تری را در داخل خودرو داشته باشید.

 

حال که با فایده آفتابگیر شیشه عقب ماشین آشنا شدید، بهتر است انواع این محصولات را نیز به طول کامل بشناسید. آفتابگیرهای شیشه عقب دارای انواع مختلفی هستند که بر اساس نحوه نصب و شکل ظاهری خود دسته‌بندی می‌شوند. در ادامه دو نوع مرسوم این محصولات را بررسی می‌کنیم.

آفتابگیر شیشه عقب خودرو با قابلیت جابه‌جایی،فروش آفتابگیر ماشین در تهران

همان طور که از نام این آفتابگیر خودرو پیدا است، قابل جابه‌جایی هستند و شما می‌توانید آن‌ها را در زمان رانندگی از پشت شیشه بردارید و زمان توقف آن را در سر جای خود قرار دهید. این محصولات اغلب در رنگ مشکی و سفید به بازار عرضه می‌شوند و دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارند،به نحوی که می‌توانید از میان این دو رنگ، یکی را انتخاب کنید. این آفتابگیرها در جنس‌های پلاستیکی و شمعی در بازار موجود هستند که نوع شمعی آن طرفداران بیشتری دارد.

در هنگام خرید آفتابگیرهای قابل جابه‌جایی دقت داشته باشید که ابعاد این آفتابگیر را درست بر اساس مدل خودروتان انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر خودروتان پژو پارس است، حتماً از آفتابگیر مخصوص آن استفاده کنید؛ زیرا آفتابگیر پراید یا پژو 206 برای آن کوچک خواهد بود و آفتاب را از خود عبور می‌دهد.

آفتابگیر شیشه عقب تبلیغاتی
آفتابگیر کرکره ای

آفتابگیر کرکره‌ای مخصوص شیشه عقب ماشین

نوع دیگر آفتابگیر که به شدت میان افراد مختلف رواج دارد، نوع کرکره‌ای آن است. این مدل آفتابگیر در قسمت شیشه عقب نصب می‌شود و می‌توان کرکره آن را بالا یا پایین کشید، البته دقت داشته باشید که این محصول را در هنگام رانندگی نیز می‌توان مورد استفاده قرار داد. استفاده از آفتابگیر کرکره‌ای حین رانندگی نه تنها هیچ نوع اخلالی در حرکت شما ایجاد نمی‌کند و دید شما را کاهش نمی‌دهد، بلکه دید بهتری را نیز برای شما فراهم می‌کند.

فایده آفتابگیر شیشه عقب ماشین  از نوع کرکره‌ای این است که این محصول قیمت بسیار مناسبی دارد و شما می‌توانید تنها با پرداخت هزینه بسیار مناسبی صاحب آن شوید، البته دقت داشته باشید، در صورتی که قصد دارید آفتابگیر را جابه‌جا کنید یا تنها در زمان توقف از آن استفاده کنید، بهتر است از آفتابگیرهای قابل جابه‌جایی استفاده کنید تا بتوانید در زمان توقف به راحتی آن‌ها را روی شیشه عقب خودرو قرار دهید.

این مدل از آفتابگیرها به خودی خود دارای انواع مختلفی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به آفتابگیرهای کرکره‌ای برقی، آفتابگیر دستی و … اشاره کرد. بهتر است این محصولات را بر اساس نوع خودروتان انتخاب کنید تا بتوانید نهایت استفاده را از آن‌ها ببرید و در هنگام نصب دچار مشکل نشوید. برای خرید این محصولات می‌توانید به فروشگاه ما مراجعه کنید و از تنوع بی‌نظیر آفتابگیرها همراه با کیفیت عالی و قیمت مناسب بهره‌مند شوید.

جمع‌بندی در مورد فایده آفتابگیر شیشه عقب ماشین

فایده آفتابگیر شیشه عقب ماشین آن است که اغلب از گرم شدن بیش از حد صندلی‌های پشتی جلوگیری می‌کند و نمی‌گذارد دمای قسمت عقب خودرو بیش از اندازه بالا رود. همچنین این آفتابگیرها می‌توانند نور خورشید را فیلتر کنند و از تجهیزات موجود در پشت ماشین محافظت کنند.

این محصولات دارای انواع مختلفی هستند که هر یک کارایی و شکل ظاهری مخصوص به خود را دارند. شما می‌توانید تمامی تجهیزات مربوط به آفتابگیر را از وب سایت تولیدی آفتابگیر با پایین‌ترین قیمت بازار خریداری کنید. این وب سایت همواره در تلاش است تا بهترین خدمات را با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما فراهم کند.

امتیاز دهید post
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 16 =